Chcecie, żeby Wasza sesja ślubna została wykonana w niezapomnianym miejscu?  Oprócz pięknych fotografii marzycie o przeżyciu przygody blisko natury? Islandia to Wasz strzał w dziesiątkę!
To kraina, która o każdej porze roku ma do zaoferowania widoki zapierające dech, które po prostu wzruszają. Coraz więcej par decyduje się na połączenie sesji z podróżą poślubną. Jeżeli będziecie chcieli przedłużyć swój pobyt, chętnie pomogę Wam go zaplanować!

Organizacja sesji ślubnej za granicą

Pomysł brzmi świetnie, ale co dalej?
Jakie rzeczy składają się na koszt takiej sesji?
Od czego trzeba zacząć?

Przede wszystkim bilety - to element, od którego warto zacząć planowanie, ponieważ ich cena w zależności od dnia tygodnia bardzo się zmienia. W sezonie ceny są dużo wyższe, ale Islandia jest miejscem, które można odwiedzać cały rok. Pogoda zmienia się tam bardzo szybko, więc nawet jeśli rano przywita nas deszcz, nie jest powiedziane, że za pół godziny nie wyjdzie piękne słońce.
Kalendarz islandzki jest podzielony tylko na dwie pory roku - lato i zimę. Jednak najcieplejszym okresem na wyspie jest ten od maja do sierpnia. Swoją pierwszą podróż tam odbyłam we wrześniu i przywitało mnie słońce, ale też zorza, której próżno szukać latem z uwagi na białe noce.
Bilety na samolot lepiej rezerwować z 2 miesięcznym wyprzedzeniem. Oprócz bagażu podręcznego konieczne będzie wykupienie chociaż jednej walizki rejestrowanej, w której umieścicie stroje ślubne oraz wszystkie dodatki.

Gdy kwestia biletów będzie już zamknięta następnym krokiem jest organizacja noclegu. Na sesję zdjęciową musicie przeznaczyć minimum trzy dni. Możemy wykonać kilka ujęć w stolicy,  a później udać się w podróż, np. na południe. Przed rezerwacją miejsca,  weźcie pod uwagę, gdzie chcecie zrealizować sesje i na tym oprzyjcie decyzję o lokalizacji noclegu. Pamiętajcie, że zawsze pozostaję z Wami w kontakcie i pomogę na każdym etapie planowania tej podróży.
Koszty wyżywienia nie są bardzo wysokie. Chętnie podzielę się wskazówkami na to gdzie jeść i gdzie robić zakupy.

Koszty wynagrodzenia dla fotografa

Koszty sesji ślubnej na Islandii składają się z trzech elementów, dlatego za każdym razem ostateczna cena będzie inna. 
Dzień przyjazdu i dzień wyjazdu to dni na przygotowania i reset. Dzień pomiędzy nimi jest przeznaczony na podróż po wyspie i zatrzymywanie się w różnych lokalizacjach na zdjęcia. Wcześniej przygotuję kilka lokacji, które staną się głównymi punktami naszej drogi, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co zobaczymy podczas wycieczki. Bardzo często przy drodze pasą się konie, albo owieczki i zapewniam Was, że to wspaniała okazja do zrobienia w takim towarzystwie zdjęć :) W trakcie dnia zrobimy przerwę na posiłek i kawę. Będą też momenty, żeby po prostu położyć się na kocu i pozachwycać roztaczającym widokiem. Pozowanie po kilku godzinach też męczy, a zależy mi na tym, żeby to doświadczenie było dla Was komfortowe.
Po sesji załaduje wszystkie zdjęcia na prywatny dysk, gdzie sami będziecie mogli wybrać, które najbardziej Wam się podobają i mają zostać przerobione. Oddaję Wam 20 fotografii z możliwością dokupienia pojedynczych sztuk spoza pakietu.
Koszty fotografa: 
wynagrodzenie za pracę: 2600 zł brutto
koszt przelotu w dwie strony
koszt dojazdu na miejsce sesji na Islandii
koszt wynajmu samochodu

Kiedy najlepiej zrobić taką sesję?
O islandzkiej pogodzie słyszy się wiele rzeczy, jednak ma ona ogromną zaletę, o której się nie mówi - zmienia się co 15 minut! Dlatego nie trzeba się martwić, jeśli prognoza nie będzie przychylna dla naszej sesji zdjęciowej. Mam zacięcie dokumentalne i potrafię dobrze poprowadzić osoby pozujące, więc zdjęcia w deszczu też wyszłyby świetnie i z pewnością byłyby wyjątkową pamiątką. Musicie jednak pamiętać, że nasza sesja będzie trwała kilka godzin, dlatego pogoda zmieni się nie raz i da nam to możliwość stworzenia różnorodnych fotografii. Najważniejsze jest nastawienie! Zmienne warunki dodadzą nam pomysłów i nie będą dla nas przeszkodą :)
Przy ustalaniu daty postarajcie się, żeby nie była ona odległa od daty Waszego ślubu. Takie świeże emocje i ekscytacja wychodzą najlepiej na zdjęciach, więc w tym przypadku im szybciej, tym lepiej! :) Na pewno macie jeszcze dużo pytań, więc zapraszam do kontaktu!

Powrót na górę